YANGIN ALARM SİSTEMLERİ

Yangın alarm sistemleri, yangının asgari süre içinde algılanması ve bu sayede hemen müdahaleye imkan tanınması gibi bir görevi üstlenerek, 2002 yılında yapılan düzenlemeler neticesinde kurulması zorunlu sistemler arasına girmiştir.

Bazı yangın alarm sistemi türleri ve elemanları aşağıdaki gibidir :

- Adresli Yangın Sistemleri
- Konvansiyonel Yangın Sistemleri
- Yangın / Duman Dedektörleri
- Karbonmonoksit Sistemler
- Alev Dedektörleri
- Kıvılcım Dedektörleri

Yangın sistemi fiyatları projeye ve kullanılan malzemeye göre değişiklik göstermektedir. Ticari işletmelerin mal ve ürünlerinden, demirbaşlarından da önce insan hayatı gibi değeri ölçülemez bir varlığın korunmasını sağlayan bu sistemler tüm işletme sahiplerinin seçim yaparken bilhassa titiz davranması gereken güvenlik unsurlarıdır.

Bir yangın algılama sisteminin temel parçaları arasında yangın santrali, yangın butonu, yangın dedektörü (duman dedektörü, ısı dedektörü, beam dedektör, alev dedektörü, kıvılcım dedektörü) yangın butonları, yangın sirenleri yer almaktadır. Bu akıllı sistemler, insan hayatının korunmasını ve işletme bünyesindeki tüm demirbaş ve ticari varlıkların asgari hasarla yangını atlatmasını sağlar.

Ayelteks Güvenlik olarak, Kaliteli ve Ekonomik fiyat anlayışımız ile sizlerede Adresli ve Konvansiyonel Yangın Alarm Sistemi ihtiyaçlarınızda yardımcı olmaktan memenuniyet duyarız. Sitemizde ki keşif isteği talep formundan randevu isteği oluşturabilir ya da bizi 0312 440 42 58 numaralı telefonlarımızdan arayabilirsiniz.