TURNİKE GEÇİŞ SİSTEMLERİ

Turnike Geçiş Sistemleri giriş çıkışın ve geçiş kontrol seviyesinin önemli olduğu durumlarda ve mekanlarda kullanılan bir uygulamadır.
Tren, metro, metrobüs istasyonları, iskele girişleri, ticaret merkezleri, kampüs kapılarında, stadyumlar, okullar, devlet kurumları ve özel sektör kurumları ve endüstriyel alanlar gibi diğer yerlere giriş ve çıkışın etkin bir şekilde denetlenmesini ya da kontrol altına alınmasını sağlayan geçiş kontrol sistemleridir.


Geçiş Kontrol Sistemleri; güvenlik sistemleri içerisinde oldukça önemlidir ve geçiş kontrol sistemleri içinde ise Turnike Sistemleri büyük paya sahiptir. Turnike daha güvenli ve daha kontrollü giriş çıkış işlemleri sağlamaya yarar ve turnike sistemleri çeşitli giriş yerlerinde giriş kontrolüne olanak sağlamaktadır.
Kullanıcılara atanan kartlarla kişilerin turnikelerden veya turnike kapılardan rahatlıkla geçmesi sağlanır. Turnike sistemlerini yemekhane kontrol sistemi otomasyonu bünyesinde de rahatlıkla ve güvenle kullanabilirsiniz.


Turnikeli geçiş sistemleri kullanılacak mekâna veya amacına göre farklı sistemlerle çalışmaktadır.

• Bu sistemler kartlı turnike geçiş sistemi,
• Jetonlu turnike sistemi,
• Para ile çalışan turnike geçiş sistemi,
• Kumanda veya buton ile çalışan turnike geçiş sistemi bulunmaktadır.

Turnike geçiş sistemleri büyük işyeri ve plaza girişlerin başta olmak üzere birçok farklı alanda kullanılmaktadır.
• Hastaneler,
• Kamu kurumları,
• İş merkezleri,
• Fabrikalar vb.
Turnike geçiş sistemleri büyük işyeri ve plaza girişlerin başta olmak üzere birçok farklı alanda kullanılmaktadır.
• Hastaneler,
• Kamu kurumları,
• İş merkezleri,
• Fabrikalar vb.

Günümüzde hemen her alanda kullanılan bu sistemler kartlı geçiş sistemleri ile de entegre bir şekilde çalışmaktadır. Turnike üzerinde bir kart okuyucu bulunmaktadır. Okutulan kartın yetkisi var ise turnikenin kart sahibine geçiş hakkı vermesi mantığı ile çalışmaktadır. Personel devam kontrol sistemlerinde de turnikeler sıklıkla kullanılmaktadır. Personelin giriş çıkışlarının takibi ve bordro işlemleri için büyük kolaylık sağlamaktadır. Turnikeler biyometrik sistemler ile de entegre bir şekilde çalışabilmektedir. Bu Biyometrik sistemlerden en çok tercih edilenler parmak izi ve yüz tanımadır.

Turnike Geçiş Sistemi Türleri

Bel Tipi Turnike Geçiş Sistemi: Kişinin bel hizasına gelmesi dolayıyla bel tipi turnike adını almıştır. En çok kullanılan turnike geçiş sistemi bel tipi turnikelerdir. Bel tipi turnikeler kullanım yaygınlığı diğer turnikeler arasında %90 oranındadır. Bel tipi turnikeler kartlı geçiş ve biyometrik sistemleri kullanmaktadır.

Boy Tipi Turnike Geçiş Sistemi: 2 – 2,5 metre yüksekliğe sahiptir. Özel geçişler için kullanılan bir turnike türüdür. Genel kullanım alanları yüksek güvenlik gerektiren bölümlerdir. Özellikle ceza evleri ve stadyumlar gibi alanlarda kullanılmaktadır.

VİP Tipi Turnike Geçiş Sistemi: VIP kişilerin geçişleri için veya eşya taşınması gibi özel durumlar için tasarlanan turnikelerdir. Motorlu ve mekanik olmak üzere iki farklı türde VIP turnike kullanılmaktadır.

Ayelteks Güvenlik olarak, Kaliteli ve Ekonomik fiyat anlayışımız ile sizlerede turnike sistemleri ve turnike geçiş sistemleri ihtiyaçlarınızda yardımcı olmaktan memenuniyet duyarız. Sitemizde ki keşif isteği talep formundan randevu isteği oluşturabilir ya da bizi 0312 440 42 58 numaralı telefonlarımızdan arayabilirsiniz.