KABLOSUZ GÜVENLİK KAMERASI SİSTEMLERİ

Kablosuz Güvenlik Sistemleri, günümüz koşullarında birçok iş alanlarında, öenmli mekanlarda ve apartmanların korunup kontrol edilmesinde tercih edilerek oldukça yaygın bir şekilde kullanılamakta olan araçların başında gelmektedir. Birçok güvenlik unsuru, güvenlik kameraları sayesinde tespiti yapılıp önlem alınabilmekte veya tehdit unsuru olarak görülen kişilere oldukça kısa süre içinde kanıtlar ile beraber tespit edilebiliyor. Bunun haricinde bir ortamda güvenlik kamerasının bulunması, potansiyel suçluların caydırılması ve olası bir güvenlik tedbiri oluşturmasında önemli bir seçenek olarak karşımıza çıkabiliyor.

Kablosuz güvenlik kameraları kurulumunda başka bir durum ise, güvenlik kameralarının açıkta ve görünebilir durumda olmasıdır. Bunun haricinde sistemin maliyet ve karmaşıklığını arttırıcı önemli bir etken de olmakta. Ancak IP kamera ve analog kamera olarak iki şekilde ayrılan kablosuz güvenlik kameraları ile beraber yaşanan tüm sorunlar kolayca ortadan kaldırılmakta.

Kablosuz Güvenlik Kamerası Nedir?

Kablosuz güvenlik kamerası, CCTV görüntü ve ses aktarımının kablo gerektirilmeden radyo dalgaları sayesinde iletilebilen güvenlik kamerası çeşididir. Analog ya da IP türündeki kablosuz kameraların bir çoğu güç bağlantısı için kablo tecih etmektedir. Bataryalı modeller bulunmuş olsa da mekanlar tarafında çok fazla tercih edilmez. Kablosuz aktarımla için WiFi, WiMax, 3G gibi birçok iletişim teknolojisi kullanılabilir.

Kablosuz Güvenlik Kameraları Nasıl Çalışır?

Kablosuz güvenlik kameralarının çalışma metodunu IP CCTV ve Analof CCTV olarak iki farklı türe ayırabilmekteyiz.

 Analog Güvenlik Kameralar

Analog güvenlik kameraları, almış olduğu görüntüleri MPEG veya MJPEG formatı olarak radyo dalgaları ile beraber analog sinyal şeklinde gönderilmektedir. Birden daha fazla noktada izlenmesi mümkün olmakla beraber maliyet olarak daha azdır. Bunların haricinde günlük yaşamdaki birçok cihaz ile aynı frekans üzerinden çalışmasındaan ötürü çevredeki elektriksel gürültüden etkilenmeye ve görüntü kalitesinin düşmesine de sebebiyet verir. Ayrıca üçüncü kişiler ile izlenmesi oldukça kolay olur ve güvenliği çok daha düşüktür diyebiliriz. Sinyal iletim mesafelerine baktığımız zaman maksimum 100 metreye kadardır.

IP Güvenlik Kameraları

IP kameralarında analog görüntüler dijital işaret şeklinde çevrilip geniş bantalar üzerinden radyo dalgaları ile gönderilmektedir. Bununla beraber iyi yönlü iletişim sağlanır. Ayrıca sinyal iletim mesafeleri oldukça geniştir ve analog sistemlere göre biraz daha maliyetli bir güvenlik kamerası türüdür.

Kablosuz Güvenlik Kameralarının Avantajları Nelerdir?

Kablosuz olarak güvenlik kamerası kurmanın avantajlarından en önemlisi, maliyeti oldukça önemli ölçüde azaltmasıdır. Kabloların gizlenmesi için duvarın kırılmasıi sıva ve boya türündeki işlemlere ihtiyaç duyulmaz. Bu da kurulum ve kablolama gibi maliyetleri ortadan kaldırır. Ayrıca oldukça uzun kablo bantları gerektirmekte olan geniş alanlar için oldukça uygun bir tercih sebebi olabilir.
Bir kamera üzerinden birçok noktaya görüntü göndermek için oldukça uygundur. Çünkü kablosuz sistemlerde kameradan her alıcı için ayrı olarak kablo ihtiyacı duyulur.
Kablo gereksinimi olmamasından ötürü, eknek montaj için yer seçimi ve değişimi oldukça kolay bir şekilde mümkün olmaktadır. Kolay bir şekilde sökülerek, kolay bir şekilde tekrar yerine takılabilir. Bu özelliğin bulunması, zaman zaman güvenlik unsurlarının değişmekte olan mekanlarda ve kiralık alanlarda kullanım amacı ile oldukça önemlidir.
Kablosuz güvenlik kameralarının diğer bir avantajı ise uzaktan kontrol sağlanabilmesidir.Arayüz ile beraber kamera ışığının ve kamera hareketlerini kolay bir şekilde kontrol edebilirsiniz.

Kablosuz Güvenlik Sistemleri Ne Kadar Güvenli?

Kablosuz güvenlik kameraları, kablosuz kamera sistemlerinin sunduğu özel şifreleme taktikleri içermesinden ötürü, kablolu güvenlik kameralarına göre çok daha güvenlidir. Bu sebeple kablosuz sistemlerin kırılması çok zor hatta imkansızdır.

Güvenlik sektöründe deneyim ve tecrübelerimize dayanarak Ayelteks Güvenlik Sistemleri olarak, sizlere en iyi çözümleri sunmaktayız. Güvenlik risklerinin farklı bir hal almasına karşı paralel bir şekilde gelişim gösteren yeni güvenlik teknolojileri, müşterilerin her riski için tedbir almasını sağlar. Bu kapsamda sizlere kablolu ve kablosuz entegre güvenlik sistemleri çözümleri de sunmaktayız.

Ayelteks Güvenlik olarak, Kaliteli ve Ekonomik fiyat anlayışımız ile sizlerede kablosuz güvenlik kamerası ihtiyaçlarınızda yardımcı olmaktan memenuniyet duyarız. Sitemizde ki keşif isteği talep formundan randevu isteği oluşturabilir ya da bizi 0312 440 42 58 numaralı telefonlarımızdan arayabilirsiniz.