BEKÇİ TUR KONTROL SİSTEMLERİ

Bilgisayar bağlantılı şekilde uygulanan bekçi tur kontrol sistemleri, güvenliğin gerekli olduğu ortamlarda kullanılan ve kullanım alanı son derece geniş olan sistemler arasındadır. Bekçi tur sistemleri, güvenlik görevlilerinin bulunduğu her bölgede güvenlik görevlilerini takip edebilmek için kullanılmaktadır.

Bekçi tur kontrol sistemleri tur ya da yuva kartı ve bekçi kontrol kaleminden bir araya gelmektedir. Bekçi tur kontrol sistemleri kullanabilmek adına ilk olarak programa tur noktaları ve tur kartlarının tanıtımı yapılmaktadır. Tanıtılan kartları bekçiler tura başlayacakları zaman sisteme okutmakla yükümlü olmaktadır. Kayıt tamamlandıktan hemen sonra bekçilerin devriye gezmek istedikleri alanlara kontrol noktaları yerleştirilmektedir.

Bekçiler kontrol noktaları üzerinde yer aldıklarında bekçi kontrol kalemini bu noktalara bir araya getirerek o anki saat ve tarihin raporlanması sağlanmaktadır. Özellikle kontrol noktalarının uygulanacağı alanlar üzerinde metal ya da demir gibi iletken madde olmamasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Bekçiler ilk kontrol noktası üzerinden başlayarak son kontrol noktasına ulaşarak okutma uygulamasını tamamladıklarında tur sonlanmış olmaktadır.

Bekçi Tur Kontrol Sistemleri

Bekçi tur kalemi yüksek kalite kontrolleri üzerinden geçirilen ve ağır koşullarda teste tabii tutulmaktadır. Dayanıklılığı ispatlanan bu kalemler yere atılsa bile çalışmalarını sürdürmektedir. Bununla beraber su geçirmez oluşları ile birlikte tüm kötü hava durumlarına rağmen güvenle kullanım sunabilmektedir. Okuması sırasında ışıklı ve titreşimli olarak uyarı vererek kullanıcısına bilgi verebilmektedir. Özellikle gece bekçilerinin yer aldığı bölgelerde daha sık tercih edilen bekçi tur sistemleri, giderek yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Ayelteks Güvenlik olarak, Kaliteli ve Ekonomik fiyat anlayışımız ile sizlerede bekçi tur kontrol sistemleri ihtiyaçlarınızda yardımcı olmaktan memenuniyet duyarız. Sitemizde ki keşif isteği talep formundan randevu isteği oluşturabilir ya da bizi 0312 440 42 58 numaralı telefonlarımızdan arayabilirsiniz.