AVUÇ İÇİ DAMAR OKUMA SİSTEMLERİ

Avuç içi damar okuyucu sensörler, biyometrik güvenlik sistemleri dahilindeki en önemli ürün seçenekleri arasında yer alırlar. Avuç içi damar okuma cihazları, her insanda %100'e yakın bir oranda özgün olan el içi ayasındaki damar ağlarının okunması prensibiyle çalışır. Retina okuyucu ve parmak izi sensörleri gibi biyometrik güvenlik sistemleri ile aynı prensipler dahilinde çalışan avuç içi damar okuma cihazları onlara nazaran daha hızlı çalışırlar. Kullanım kolaylığı ve pratiklik gibi etkenler de düşünüldüğünde avuç içi damar okuma sistemleri, kusursuz kimlik doğrulama deneyimine olanak verir.

Avuç İçi Damar Okuyucu Cihazlar Nasıl Çalışırlar?

Geleneksel kimlik doğrulama ve geçiş kontrol sistemlerinin aksine avuç içi damar okuyucu sistemler, biyometrik verileri okuyarak ve analiz ederek çalışırlar. Bu bağlamda avuç içi damar okuyucular, kişinin el ayasındaki damar ağlarını okuyarak ve elde edilen verileri mevcut kullanıcı tabanı ile karşılaştırırlar. Karşılaştırma sonucu, eğer el ayasını okutan şahsın verileri uyumlu ve şahsın istenilen alanda gerekli yetkilendirmeleri mevcutsa, gerekli onaylamalar otomatik olarak yapılır. Tüm sistem anlık olarak çalıştığından, kullanıcılar geçiş kontrol yetkilerini eşzamanlı olarak alabilirler. Bunun yanı sıra, sistem kullanımı kapsamında yetkilendirilmemiş kişiler için herhangi bir tanımlama yapılmaz. Sistemin zorlanması, yetki ataması yapılmayan kişiler tarafından denenmesi durumunda da güvenlik birimleri ile eş zamanlı iletişim gerçekleşir. Böylelikle güvenlik ihlali ve tehdit oluşturan durumlara karşı en hızlı şekilde aksiyon alınabilir.

Neden Biyometrik Doğrulama ?

- Biyometrik veri taklit edilemez, şifre gibi unutulamaz !
- Şifre olmadığı için casus yazılımlara karşı güvenlidir !
- Biyometrik veriler başka kullanıcılar ile paylaşılamaz !
- Biyometrik veriler yetkisiz kişiler tarafından kullanılamaz !
- Biyometrik doğrulama geleneksel yöntemlere göre çok daha hızlıdır.

Kullanım Alanları

 1. Bina / Veri Merkezi Güvenliği Uygulamaları
 2. Turnike / Geçiş Kontrol Sistemleri
 3. Personel Devam Takip Sistemleri
 4. Sınır / Liman / Havaalanı Kontrolleri
 5. Okul / Üniversite / Kütüphane Uygulamaları
 6. Ulaşım ve Toplu Taşım Uygulamaları
 7. Spor Kompleksleri / Müsabakalar
 8. Öğrenci / Öğretmen Yoklama Uygulamaları

Gelişmiş Donanım Özellikleri

BioAffix Gate Extreme, avuç içi damar izi biyometrik kimlik doğrulama teknolojisinin gerek duyduğu yüksek sistem gereksinimlerini karşılayabilmek için, gelişmiş donanım özellikleri ile donatıldı.

Hızlı ve kaliteli donanımı sayesinde, cihaz sadece bir geçiş kontrol cihazı olarak değil, aynı zamanda yönetim yazılımı tarafından belirlenen içerikleri göstererek bir reklam ve tanıtım aracı olarak da kullanılabilir.

 • PalmSecure Avuç İçi Damar İzi Biyometrik Sensör
 • 4 Çekirdekli Yüksek Hızlı İşlemci
 • 2 GB RAM (Bellek)
 • 30 GB SSD (Depolama Alanı)
 • 7" Yüksek Çözünürlüklü Ekran
 • Darbelere Dayanıklı Kapasitif Dokunmatik Ekran
 • 8 Giriş 8 Çıkış Dijital I/O
 • Yüksek Ses Kalitesine Sahip Hoparlörler
 • Temassız Kart Okuyucu (Opsiyonel)
 • Yüksek Çözünürlüklü Kamera (Opsiyonel)

Ayelteks Güvenlik olarak, Kaliteli ve Ekonomik fiyat anlayışımz ile sizlerede avuç içi damar okuma ve biyometrik geçiş sistemleri ihtiyaçlarınızda yardımcı olmaktan memenuniyet duyarız. Sitemizde ki keşif isteği talep formundan randevu isteği oluşturabilir ya da bizi 0312 440 42 58 numaralı telefonlarımızdan arayabilirsiniz.