ARAÇ ALTI GÖRÜNTÜLEME SİSTEMLERİ

Nizamiye ve geçişlerden giriş yapan araçların, plaka tanıma sistemi ile otomatik olarak tanımlaması yapılır. Araç önden çekilmiş fotoğrafı, araç altı taranmış full hd görüntüsü, tarih, saat ve plakası yazılım tarafından otomatik olarak paket halince kayıt edilir. Araç tekrar sistemden geçiş yaptığında otomatik olarak plaka algılanır ve aracın en son araç altı görüntüsü ile yeni geçiş görüntüsü ekrana düşer ve karşılaştırılır. 

Çalıntı araç veya Terör örgütlerince kullanılmış araç plakaların karşılaştırması yapar ve yakalamış olduğu plaka yasaklı ise sistem uyarı verecektir. Yine görevlinin onaylanmasını bekler. Araç geçişlerin geriye dönük ne zaman geldiğinin raporlamasını görebilirsiniz.

 Araç Altı İzleme Sistemleri Nasıl Çalışır?

 Araç altı kontrol sistemleri, araçların mecburen geçeceği bir noktaya, araçları ortalayacak şekilde yerleştirilir. Böylece araçlar ister istemez bu sistemin üzerinden geçmek zorunda kalır. Araçlar, ilgili bölümden geçerken kameralar devreye girer ve alınan görüntüler veri tabanına gönderilir, yani kaydedilir. Kaydedilen görüntüler anlık olarak (eş zamanlı) ilgili personelin önünde bulunan ekrana aktarılır ve personel gerekli kontrolleri yapar. Hatta bu aşama için geliştirilen özel yazılımlar dahi vardır ve bunlar da kontrolleri yapma yeteneğine sahiptir. Böylece araç altı izleme sistemleri, etkin bir şekilde fayda sağlar.

 Araç altını kontrol eden sistemler, uygun şartlar olduğunda direkt olarak zemine yerleştirilir ve yolun bir parçası gibi gözükür. Yani zemine tamamen sıfır olacak şekilde yolun içinde yer alır. Bu tür sistemlere, sabitlenmiş araç altı izleme sistemleri denilmektedir. Fakat uygun yer olmaması durumunda sistemlerin bu şekilde kurulmasına imkan yoktur. Bundan dolayı da portatif özelliğe sahip olan sistemler kullanılır. Bu sistemler kontrol noktalarına yerleştirildiğinde genellikle hafif bir rampa görüntüsü oluşur. Sistemin araç geçişlerinde kaymaması ve sarsılmaması için yola monte edilmesi de gerekir.

 Araç Altı İzleme Sistemleri Tarafından Sağlanan Faydalar

 Araç altı izleme sistemleri tarafından sağlanan faydaların başında güvenlik konusu gelmektedir. Yukarıda genel olarak anlatılan güvenlik hususları, bu sistemlerin kullanılmasının temel nedenleridir. Normalde araçların altlarının kontrolünü ayna yardımı ile bir personel yapmaktadır. Fakat bu işlem hem personel için risklidir hem de yapılan kontrol çok sağlıklı değildir. Yorgunluk, dalgınlık ve benzer sebeplerden dolayı söz konusu kontrollerde, bazı unsurların gözden kaçırılma ihtimali vardır ki bunun sonucu da çok ağır olabilir.

 Geliştirilen bu özel sistemler sayesinde personel ihtiyacı olmadan kontroller, çok daha etkili bir şekilde yapılmaktadır. Bu da güvenlik noktasında ciddi avantaj sağlamaktadır. Söz konusu sitemler sayesinde hiçbir detay gözden kaçmamaktadır.

 Araç Altı İzleme Sistemleri Özellikleri

 Bu sistemler tarafından sağlanan faydalar, ürünün özellikleriyle direkt olarak ilgilidir. Araç altı izleme sistemleri, kamera ve ekran gibi cihazlardan oluşmaktadır. Fakat buradaki en önemli parça, hiç şüphesiz kameralardır. Çünkü aracın altının net bir şekilde görüntülenmesi, sistemin çalışmasının temelini oluşturur. Sisteme ait özellikleri şu şekilde sıralamak mümkündür: 

Yüksek çözünürlüklü kameralar sayesinde detaylı inceleme

Her türlü hava şartında sorunsuz bir şekilde işlevini yerine getirme

Gece ve gündüz aynı performans ile görüntü alma/aktarma

Araç geçişlerini otomatik olarak algılama ve görüntüleri karıştırmama

Araçlar hangi yöne giderse gitsin, araç altını tarama

Ayelteks Güvenlik olarak, Kaliteli ve Ekonomik fiyat anlayışımız ile sizlerede araç altı görüntüleme sistemleri ihtiyaçlarınızda yardımcı olmaktan memenuniyet duyarız. Sitemizde ki keşif isteği talep formundan randevu isteği oluşturabilir ya da bizi 0312 440 42 58 numaralı telefonlarımızdan arayabilirsiniz.