Analog HD (AHD)Güvenlik Kamerası Sistemleri

Analog Kamera Sistemleri, güvenlik kameraları üzerinden DVR'lere HD olarak video aktarmak için koaksiyel kabloları kullanan analog yüksek çözünürlüklü kapalı devre televizyon yani CCTV video izleme standardıdır. 720p, 1080p ve yüksek çözünürlüklerindeki 4K kaliteyi desteklemektedir.

 Analog HD Kameralar Hangi Kablo Tiplerini Kullanmaktadır?

Analog Kameralar, geleneksel olarak analog CCTV kameralarda olduğu gibi koaksiyel kablo ve genel olarak RG59 ya da RG6 koaksiyel kablolar ile DVR' lara bağlanmaktadırlar. Bu kablolar DVR' lara bağlanır. AHD' nin HD ve Full HD kameralar üzerinde yani orta güvenlik kamerası standartlarının üstünde başka tür bir HD avantajlardan biri, RG59 koaksiyel kablolar video kaybı yaşanmadan uzun mesafeler üzerinden çalıştırılabilmekte. Maksimum 300 metreye kadar RG59 koaksiyel kablo tercih edilebilir ve RG6-U6 kablo ile beraber mesafe 500 metreye kadar çıkabilir.

 AHD Kameraların Özellikleri Nelerdir? 

720p, 1080p ve 4K çözünürlüklerinde çözünürlük kalitesi 
Bir sinyalin oluşturulması esnasında aşamalı tarama kullanılır ve bir analog sinyalin parlaklık ve renk bileşenlerini bölüştürerek parlaklık ve bulanıklık sorununa çözüm oluyor. 
Oldukça uygun ve güvenilir çözümlerden biridir. 
Herhangi bir kalite kaybı yaşanmadan uzun mesafelere kablolar döşenebilmesi 
Mevcut kablolar üzerinden (karma kablo dahil) veri iletimi için uygun olması 
Video verilerini 500 metre mesafeye kadar herhangi bir kalite sorunu olmadan iletmesi 
Gecikme yaşanmadan kaliteli bir görüntü 
Evrensel bir uygulama oluşu
IP güvenlik kamerası sistemlerindeki gibi sinyal gecikmesi yaşanmaması.

Analog kamera sistemleri, güvenlik kamerası sistemlerine göre bilinen en eski ve yaygınca kullanılan teknojiler arasında ve 2013 senesine kadar megapixel değerlerde olmamasından ötürü çok daha net görüntüler amacı ile IP Network teknolojisine bir çözüm için düşünülmüştü ancak günümüz teknolojileri ile beraber 720p, 1080p ve 4K çözünürlüğe kadar kamera üretimi yapılmaktadır.

Analog kameralara geçmişe dönük baktığımız zaman 2016 senesi ile beraber 1 MP kaliteden 4K çözünürlüğe kadar çıkmış olduğu görülmektedir. Oldukça yaygın bir şekilde kullanılan bu teknoloji ile beraber mevcut kameraya bir değişim uygulamak istediğiniz takdirde herhangi bir altyapı değişikliğine bile gerek kalmadan aynı kablolar ile beraber kullanıma sunulabilir. Mekanınızda mevcut bir kamera sistemi bulunuyorsa ve bunu HD ya da Full HD güvenlik kamerası sistemleri ile değiştirmek isterseniz, sadece cihaz değişimi gerçekleştirerek, herhangi ekstra işçilik veya kablolama gibi bir ihtiyaç doğmaz. Sistemin geliştirilmesi esnasında birden fazla teknoloji tercih edilerek, bu teknolojilerin HD-SDI, HD-CVI, AHD ve HD-TVI olaak farklı isimlendirildiğini görebiliriz. Bunun haricinde analog sistemlerde gizli kamera olarak isimlendirilmiş olan duman ya da hareket dedektörü görüntülü kameralar mevcut olmaktadır.

Günümüz yaşamında oldukça yaygın bir şekilde kullanımı olan HD-TVI ve AHD teknolojileri olmaktadır. Ancak bu iki teknoloji geçmişle kıyasla aynı altyapıyı kullanmamaktaydı. Örnek verecek olursak, AHD kaydedici le HD-TVI kamerayı ya da tam tersi bir şekilde HD-TVI kaydediciye AHD kamera şeklinde bağlanması mümkün değildi. Günümüze baktığımız zaman HD-TVI teknolojisinden bir tık daha ileri konumda olduğundan kendi cihazında HD-TVI ve diğer tüm HD teknolojiler olan cihaz üretimi başarı ile tamamlanmaktadır. Bilinmiş olduğu üzere 720p ve 1080p çözünürlüklerde görüntüyü elde etmek artık oldukça kolay bir hal aldı. HD-TVI teknolojisi ile beraber 4K çözünürlükte görüntü elde etme imkanınız bulunan güvenlik kameraları da çok yakında ülkemizce yaygınlaşan yeni bir teknoloji olacak

Mekanınızda yer alan güvenlik kameraları, hangi teknolojiye sahip olursa olsun HD-TVI DVR kayıt cihazları tüm bu ürünlerin tek bir cihaz üzerinden yönetimini mümkün kılmış olduğunu söyleyebiliriz Analog HD sistemler, IP Network sistemlere nazaran çok daha hızlı görüntü işleme teknolojisine sahip olma haricinde daha düşük bant gereksinimi ile çalışmaktadırlar. Analog sistemlerde HD DVR kayıt cihazlarnın kamera kayıt kapasiteleri toplamda 32 kanal ile sınırlandırılmakla beraber, biz sizlere 16 kanal DVR kayıt cihazlarını tavsiye ederiz. Ayelteks Güvenlik Sistemlerini seçerek siz de kaliteli hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Ayelteks Güvenlik olarak, Kaliteli ve Ekonomik fiyat anlayışımız ile sizlerede ahd (analog hd) güvenlik kamerası ihtiyaçlarınızda yardımcı olmaktan memenuniyet duyarız. Sitemizde ki keşif isteği talep formundan randevu isteği oluşturabilir ya da bizi 0312 440 42 58 numaralı telefonlarımızdan arayabilirsiniz.